Tulokset / Results 2017

Top-20 tilanne 12.8.2017 Pyhä Tunturimaratonin jälkeen.
Top-20 standings 12.8.2017 after Pyhä Tunturimaraton.

Linkki kokonaistuloksiin / Link to overall standings

Naiset / Women Top-20 (total 482 runners)

Sija / Position Nimi / Name Team Kisoja
yhteensä/ Starts
1. Bodom Trail 2. NUTS Karhun-kierros 3. NUTS Pallas 4. PYHÄ tunturi-maraton 5. Nuuksio Classic 6. Vaarojen Maraton Yhteis-pisteet Total
1 Sanna Viitanen Samba Trail Running Club 3 48,25 75,45   79,40     203,10
2 Maija Oravamäki Salomon-Suunto Racing Team 2 100,00   100,00       200,00
3 Mia Tuoriniemi Antin Talli 3 45,30 72,13 58,13       175,56
4 Eija Hartikainen Antin Talli Mikkeli 2   100,00 75,00       175,00
5 Jaana Mononen Salomon-Suunto Racing Team 2 89,89   84,52       174,41
6 Jenni Laine Sajaniemen Sonnit 2   82,83 57,76       140,59
7 Janna Anttila 2 38,51   78,56 117,07
8 Sanna Vuorenpää Jyväskylä Trail Runners 2 43,44 68,39         111,83
9 Mirva Purkunen Antin Talli Mikkeli 2 54,13   56,97       111,10
10 Marja Villi Saimaa Trail Runners 3 35,36 45,05 29,06       109,47
11 Irina Nousiainen Keuruu 2 49,16   57,52       106,68
12 Mirkka Kivimäki Sajaniemen Sonnit 2   63,72 40,49       104,21
13 Leena Ojala Joutsenon kullervo 2 59,00   44,62       103,62
14 Päivi Heino Hyvä Yrkkä 3 24,71 47,31 29,44       101,46
15 Noora Kuikka Pukkilan Vesa 3 20,09   30,77 50,37     101,23
16 Kaisa Tanskanen FMR 2 49,69   51,11       100,80
17 Reetta Peltonen Sajaniemen Sonnit 1   100,00     100,00
18 Petra Peuhu Lahti Trail Runners 2 33,73     59,69     93,42
19 Pirjo Saukko Oulu 1   91,01         91,01
20 Maria Koller Scott Trailrunning – Team Gamsbock 1     90,78       90,78

Miehet / Men Top-20 (total 868 runners)

Sija / Position Nimi / Name Team Kisoja
yhteensä/ Starts
1. Bodom Trail 2. NUTS Karhun-kierros 3. NUTS Pallas 4. PYHÄ tunturi-maraton 5. Nuuksio Classic 6. Vaarojen Maraton Yhteis-pisteet Total
1 Henri Ansio Salomon-Suunto Racing Team 3 100,00 100,00   100,00     300,00
2 Sami Vähänen Sajaniemen Sonnit 3 94,50 84,21 84,85       263,56
3 Janne Hietala Salomon-Suunto Racing Team 3 81,44 77,28 70,71       229,43
4 Antti Parjanne TuMe 2 98,05   86,21       184,26
5 Kai Reiman Roadrunners Joensuu 2 70,18 67,36         137,54
6 Mark Lee Samba Trail Running Club 2 66,98 66,25         133,23
7 Matias Anthoni 3 51,79 40,80 39,38       131,97
8 Sante Ahonen OK-Trian 3 46,81   34,50 38,38     119,69
9 Tuomas Keisteri Alppilan Samooja 2 56,72 58,21         114,93
10 Jyrki Äyrälä 4 34,33 21,47 18,16 31,68     105,64
11 Toni Seppälä Tawastia Trail Club 2 57,96   46,98       104,94
12 Juha Hietamäki Helsinki Triathlon 3 43,87 25,55 31,02       100,44
13 Toni Malm Hölkkämäyrät 2 51,50   48,67       100,17
14 Lukas Naegele ASICS Frontrunner 1     100,00       100,00
15 Arto Talvinen MS Parma 1     96,59       96,59
16 Sampsa Daavitsainen CrossFit Kuopio 2   56,33 39,08       95,41
17 Joonas Nurminen Sajaniemen Sonnit 2 56,47   38,93       95,40
18 Jani Rintala Sikakorven Sisu 2 49,90   43,71       93,61
19 Matti Kivinen BT-Trail 2 52,13 41,12         93,25
20 Simo-Pekka Fincke Sajaniemen Sonnit 1 92,72           92,72